nuotrauka
Kaip nesupainioti kada ir kokius gerti vaistus?

Pagyvenę ir senyvo amžiaus žmonės paprastai vartoja ne vieną, o po kelis ar net keliolika vaistų, nes juos dažnai kamuoja kelios ligos. Todėl labai svarbu, kad gydytojo skiriami vaistai būtų geriami teisingai, laiku, turėtų kuo mažesnį šalutinį poveikį.

Kad senyvam žmogui būtų lengviau susigaudyti, kada ir kokius medikamentus gerti, dienos vaistų dozę galima palikti suprantamai pažymėtose atskirose lėkštelėse ar indeliuose.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į vaisto vartojimo laiką – vaistų negalima gerti bet kada, nes jų pasisavinimą gali trikdyti medikamentų tarpusavio sąveika, suvalgytas maistas, užgeriamas skysčiais. Kai kurie ligoniai tabletes nuryja niekuo neužgerdami, tačiau tai galima daryti tik tokiu atveju, jei tai nurodyta ant vaisto pakuotės arba vartojimo instrukcijoje.

Jei žmogus blogai mato – ant vaistų dėžučių ar buteliukų galima užklijuoti skirtingos spalvos lipdukus ir didelėmis raidėmis užrašyti vaisto pavadinimą, nuo ko jis ir kaip jį gerti.

Jei sudėtinga atsidaryti buteliukus – medikamentus galima perpilti į kitą indelį, nepamirštant užklijuoti etikečių su vaisto pavadinimu ir informacija, kaip jį gerti.

Jei silpniau girdi – būtina matomiausioje vietoje palikti instrukciją, kurioje surašyta vaisto vartojimo būdas ir laikas.

Šitokia vaistų vartojimo instrukcija naudinga ne tik sergančiam, bet ir jį globojantiems artimiesiems.