Klausimai – atsakymai

Sveiki, jei Jūs klausimų – atsakymų puslapyje, tai Jus kažkas neramina,  esate pasimetęs arba neturite su kuo pasitarti. Jei taip, tai Jūs esate pirmame žingsnyje, susitaikant su tuo, jog anksčiau ar vėliau savo tėvelį ar mamą turėsite atiduoti į senelių namus.

Gink, Dieve, aš Jūsų neįkalbinėsiu, tai – kiekvieno asmeninis reikalas, bet atsakyti į labai dažnai užduodamus klausimus privalau.

Pagrindiniai klausimai, dažniausiai iškylantys šeimose, kurios turi senų, ligotų tėvų, kurie neduoda ramybės jų vaikams :

– Ar privalote savo tėvelį ar mamą atiduoti gyventi į senelių namus?
– Ar būsite blogas sūnus ( dukra), jei apgyvendinsite savo tėvus senelių namuose?
– Ar nesijaus mano tėvai tokiuose namuose vieniši?
– Ką apie tokį mano poelgį pasakys kaimynai ar giminės?
– Kodėl dažnai tenka išgirsti blogų atsiliepimų apie senelių namus?
– Ar senelių namuose yra ribojamas lankymo laikas?

1. Ar privalote savo tėvelį ar mamą atiduoti gyventi į senelių namus?

Viskas priklauso nuo Jūsų ( nepamirškite to ) ir Jūsų tėvų sveikatos būklės. Gali būti taip, kad Jūs dirbate ir išlaikote šeimą, o Jūsų giminaitis prikaustytas prie lovos, ar dar blogiau – turi psichinę negalią, serga Alzheimeriu.  Ankščiau ar vėliau Jums vis tiek reikės kreiptis į ką nors pagalbos. Ir tik Jūsų valioje nuspręsti, kada Jūs tai padarysit: dabar – kai Jūs pats dar esat sveikas, o giminaitis dar nesusižalojo pats ir nesužalojo Jūsų, ar vėliau – kai jau bus negrįžtamai prarasta Jūsų paties ir  giminaičių sveikata. Visa tai – tik Jūsų pačių sprendimas.

2. Ar būsite blogas, jei apgyvendinsite savo tėvus senelių namuose?

Ne. Negalima tinkamai rūpintis savo tėvais dirbdant po 8 valandas per dieną, be to neturint tam reikalingų įgūdžių. Negalima rūpintis savo tėvais, jei slaugymas Jus jau išvargino taip, kad prarandama savo pačių sveikata.Yra riba, kurią reikia jausti.Ir jei atėjo laikas, kai nebegalite nė 10 minučių ramiai palikti namų, tai, ko gero, ta riba jau peržengta.

3. Ar nesijaus mano tėvai tokiuose namuose vieniši?

Pagalvok, juk dabar  tu esi vienišas. Daug laiko praleisdamas namuose slaugai tėvą. Laiko nelieka niekam kitam tik slaugai. Apie laisvalaikį ir bendravimą su kitais žmonėmis gali tik pasvajoti – tu vienišas.
Senelių namų personalas yra geranoriškas ir draugiškas tavo tėvams. Darbuotojos tikrai padės adaptuotis tavo tėvui senelių namuose. Ir kaip dažnai būna, kad nenorintys apsigyventi senelių namuose žmonės, vėliau negali įsivaizduoti gyvenimo kitur – be kolektyvo, kuris ilgainiui atstoja šeimą.

4. Ką apie tokį mano poelgį pasakys kaimynai ar giminės?

Kaimynai ir giminaičiai visada kalba. Jie kalba ir dabar, kai tavo tėvai gyvena namuose. Ir patikėk manim, ne visada kalba gerai.Tai koks tada skirtumas? Jie nežino realios situacijos, susiklosčiusios Jūsų namuose.

5. Kodėl dažnai tenka išgirsti blogų atsiliepimų apie senelių namus?

Gali būti kad tau teko išgirsti 3-5 blogus atsiliepimus apie senelių namus. Bet Lietuvoje juk ne vieni senelių namai ir tokių atvejų tikrai pasitaiko. Tačiau tai yra žymiai mažiau už gerus atsiliepimus, kuriuos tenka  girdėti apie senelių namus ir  pagyrimus senelių namų personalui.Kaip ten bebūtų,  reportažai apie netinkamus įvykius senelių namuose yra reikalingi. Jie neleidžia tokių namų darbuotojams atsipalaiduoti.

6. Ar senelių namuose yra ribojamas lankymo laikas?

Ne. Jokių apribojimų lankymo laikui nėra. Netgi atvirkščiai, senelių namų personalas skatina tėvų ir vaikų bendravimą.

Parašykite komentarą